Anti-discrimination Education Society

Anti-discrimination Education Society

Civic and Social Organizations

Warszawa, Mazowieckie 173 followers

We develop and promote anti-discrimination education methods in Poland.

About us

The Anti-discrimination Education Society (TEA) was founded in 2009. It brings together anti-discrimination trainers, initiators of equality and diversity projects, members of organizations supporting groups threatened with discrimination. Our mission is to develop and disseminate anti-discrimination education so that each person is participating in the creation of a world free of discrimination and violence. We create solutions for: - teachers, - educational institutions - Ministries responsible for education and science, education superintendents, teacher training centers, - trainers of adults and youth, - institutions involved in non-formal education.

Website
http://tea.org.pl
Industry
Civic and Social Organizations
Company size
2-10 employees
Headquarters
Warszawa, Mazowieckie
Type
Nonprofit
Founded
2009

Locations

Employees at Anti-discrimination Education Society

Updates

  • Nad Towarzystwem Edukacji Antydyskryminacyjnej zawisło widmo likwidacji. Wykończona 8 latami rządów PiS organizacja, która powstawała sobie za cel propagowanie edukacji antydyskryminacyjnej, jest o krok od zamknięcia. Mamy tylko 40 dni i aż 85,000 zł do zebrania, żeby uratować TEA. O przyszłości naszej organizacji zadecyduje zbiórka. Pomóżcie nam! – apeluje Magda Świder z TEA.   Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA) to założona w 2009 roku organizacja, która postawiła sobie za cel włączenie edukacji antydyskryminacyjnej do systemu edukacji formalnej. Kiedy jeszcze mało kto wiedział, czym jest edukacja antydyskryminacyjna, zespół TEA tworzył pierwsze materiały edukacyjne i programy szkoleń. Każdego roku od 15 lat organizacja szkoli setki nauczycielek i nauczycieli przekazując im wiedzę i narzędzia do prowadzenia zajęć antydyskryminacyjnych w szkołach. Kiedy wydawało się, że stowarzyszenie jest blisko celu, przyszedł rok 2015 i zmiana warty w rządzie. Po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość TEA, podobnie jak wiele innych organizacji, zostało odcięte od funduszy. Co więcej, stowarzyszenie było też nękane procesami sądowymi, w których udział brało m.in. Ordo Iuris (więcej na ten temat tutaj). TEA nie odpuszczało popularyzując edukację antydyskryminacyjną poza szkołą – na warsztatach, w Internecie, podczas szkoleń i webinarów. Po 8 latach walki TEA grozi likwidacja. Mimo kłód rzucanych nam pod nogi przez rząd PiS, ataków na organizacje i jej ludzi, nasz zespół robił wszystko, żeby docierać z edukacją antydyskryminacyjną tam, gdzie trzeba – do dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycielek i nauczycieli. Budżet TEA topniał. Zdarzało się, że osoby z zespołu dokładały z własnej kieszeni. Kiedy edukacja antydyskryminacyjna ma wreszcie szansę trafić do szkół, nam grozi likwidacja. Aby dalej działać, musimy uzbierać 85,000 zł – mówi Lidia Prokopowicz z TEA.   Na zamknięciu TEA stracą przede wszystkim dzieci i młodzież   Konsekwencje likwidacji TEA odczują przede wszystkim dzieci i młodzież, która straci organizację walczącą o ich bezpieczeństwo w szkole oraz rodzice, którzy zostaną pozbawieni stowarzyszenia dbającego o to, by ich pociechom nie stała się krzywda. To będzie też strata dla nauczycielek i nauczycieli, którzy nie wezmą już więcej udziału w bezpłatnych warsztatach rozwijających ich wiedzę i kompetencje z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej oraz edukatorek i edukatorów, którzy nie skorzystają z bezpłatnych materiałów edukacyjnych i publikacji. Zamknięcie TEA odczują również inne organizacje społeczne, które od lat współpracują ekspertkami i ekspertami skupionymi wokół Towarzystwa. Sytuacja jest dramatyczna, a widmo zamknięcia TEA z każdym dniem coraz bardziej realne. Pomóżcie nam! – apeluje Małgorzata Jonczy-Adamska.   Strona zbiórki: https://pomagam.pl/rh978a

    • No alternative text description for this image
  • Nauczycielko! Nauczycielu! Osobo Nauczycielska! Zapisz się na nasz kurs online i rozwiń skrzydła równości! Jakie korzyści odniesiesz z udziału w kursie? Cały cykl koncentruje się na budowaniu wiedzy, świadomości i umiejętności w obszarze równości i przeciwdziałania dyskryminacji. To wydarzenie adresujemy do osób pracujących w szkołach, które są zainteresowane tematyką antydyskryminacyjną i chcą uzupełnić swój nauczycielski i pedagogiczny warsztat o jej elementy. Zależy nam, żeby dotrzeć do tych osób, które do tej pory nie miały okazji uczyć się o prowadzeniu zajęć z elementami edukacji równościowej, jeszcze nie wiedzą, jak zacząć, gdzie sięgnąć, co w takich zajęciach bywa wyzwaniem, a co dzieje się stosunkowo łatwo. Zaczynasz albo dopiero myślisz o edukacji równościowej? Ten kurs jest dla Ciebie. Znasz osobę, która szukała takiego miejsca albo wiesz, że jest „w blokach startowych”? Koniecznie daj jej znać! O czym będziemy mówić? Tematyka poruszana podczas kursu: klasyczny 16-godzinny warsztat antydyskryminacyjny, na którym omówimy rodzaje dyskryminacji i mechanizmy jej powstawania. Porozmawiamy o tym, skąd biorą się stereotypy i uprzedzenia. Dowiesz się, co to jest przywilej i poznasz różne aspekty swojej tożsamości. Nauczysz się używać słów, które nie wykluczają. * praktyczne wykorzystanie poznanych elementów edukacji antydyskryminacyjnej w pracy nauczyciela/nauczycielki. Dowiesz się, jak przenieść nową wiedzę o równości na lekcje, zajęcia i warsztaty - w grupie i w pracy indywidualnej z uczniem lub uczennicą. * współczesne narracje o świecie i Edukacja Globalna w pracy z dziećmi i młodzieżą. Kolejna porcja wiedzy z zakresu równości i różnorodności, która pomoże Ci odnaleźć się wśród aktualnych teorii oraz współczesnych wyzwań. * przeciwdziałanie dyskryminacji w środowisku szkolnym. Poznasz różne przejawy dyskryminacji i przemocy ze względu na różnorodność oraz nauczysz się jej przeciwdziałać oraz na nią reagować. * porozmawiamy o różnorodności uczniowskiej oraz jej aspektach. Dowiesz się więcej o neuroróżnorodności i wyzwaniach z nią związanych. Będzie to również czas, by porozmawiać o spektrum płci i tożsamościach seksualnych osób uczniowskich. Nauczysz się wspierać dzieci i młodzież na co dzień. Wszystkie zajęcia poprowadzą dla Was osoby członkowskie Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, specjalizujące się w tematyce równościowej pracy w szkole. Harmonogram, zapisy oraz pozostałe informacje na naszej stronie internetowej - https://lnkd.in/dn8ei9DM -------------- Kurs odbywa się w ramach naszego projektu „Latarnia Równości 2.0”, prowadzonego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny.

    • No alternative text description for this image
  • Edit: Zapraszamy do zapoznania się z naszą publikacją "Edukacja antydyskryminacyjna. Podręcznik trenerski" #podręcznik #trener #antydyskryminacja #równość --------- Publikacja „Edukacja antydyskryminacyjna. Podręcznik trenerski” została wydana w ramach projektu „Kalejdoskop Równości”, realizowanego przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

    Podręcznik "Edukacja Antydyskryminacyjna. Podręcznik trenerski"

    Podręcznik "Edukacja Antydyskryminacyjna. Podręcznik trenerski"

    Anti-discrimination Education Society on LinkedIn

Similar pages

Browse jobs